Projekts ir sagatavošanas stadijā

LU Akadēmiskā centra nākotnes vizuālizācija

 

Sporta māja sniegtu iespēju ikvienam LU studentam, darbiniekam, kā arī pilsētas iedzīvotājam uzlabot savu dzīves kvalitāti nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm moderni aprīkotā vidē.

Sporta māja nodrošinātu komunikāciju un sadarbību ar sporta un dzīvības zinātnes studiju programmām, izpētes centriem, laboratorijām, Latvijas sporta veidu federācijām, valsts ministrijām, Rīgas pilsētas skolām un sporta skolām, iesaistot tās aktuālo jautājumu risināšanā un sporta nozares attīstībā. LU informēs sabiedrību tiklīdz tiks pieņemts lēmums par šī projekta īstenošanu.

Projekta mērķis ir multifunkcionāla sporta kompleksa izveide un aprīkošana, lai nodrošinātu kvalitatīvas sporta un aktīvās atpūtas iespējas LU studentiem, darbiniekiem un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem, vienlaikus popularizējot veselīgu dzīvesveidu un veicinot sporta zinātnes un sporta studiju attīstību.

1. LU studentiem un darbiniekiem tiks nodrošināta pieejama un klātesoša sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūra, kas piedāvās plašu pakalpojumu klāstu veselības un labsajūtas uzlabošanai, vienlaicīgi ceļot LU konkurētspēju darba un izglītības tirgū.

2. Tiks nodrošināta mūsdienīga un moderna vide sporta studiju un sporta zinātnes attīstībai. LU Sporta māja un tai blakus esošais akadēmiskais potenciāls veidos un attīstīs sporta zinātnes virzību un praktisko pielietojamību augsta līmeņa sportistiem, sporta skolu audzēkņiem un iedzīvotājiem.

3. Duālās karjeras attīstība, tādejādi universitāte spēs piesaistīt ne tikai augsta līmeņa sportistus, bet arī spējīgus un talantīgus jauniešus.

4. Sporta māja risinās Rīgā, Pārdaugavā, esošo sporta infrastruktūras trūkumu sporta skolu treniņiem un apkaimes skolu sporta stundām, kas varēs noritēt atbilstoši aprīkotā vidē, kā arī apkaimes iedzīvotājiem tiks piedāvātas aktīva dzīvesveida iespējas .

5. LU Sporta mājā plānotais baseinu komplekss spēs nodrošināt peldētapmācību visām vecuma grupām.

6. Jaunās un esošās studiju programmas (sporta un dzīvības zinātņu) nodrošinās mūsdienām atbilstošus speciālistus.

7. LU darbiniekiem un studentiem tiks piedāvāta īpaša lojalitātes programma Sporta mājas pakalpojumiem, veicinot LU saimes nodarbošanos ar fiziskām aktivitātēm.

Sporta mājā būs vairākas multifunkcionālas zāles, kuras varēs piemērot dažādiem sporta veidiem. Studentu un darbinieku rīcībā būs arī plašs baseins un trenažieru zāle, pieejamas sporta laboratorijas un pētījumu centrs. 

Sporta mājā atradīsies:

 • Trīs dažādas ietilpības sporta halles;
 • Aerobikas zāles;
 • Deju zāle;
 • Sporta laboratorija;
 • Lielais baseins;
 • Peldētapmācības baseini;
 • Pretstraumes baseins;
 • Ģimenes zona;
 • Rehabilitācijas, fizioterapijas un masāžas centrs;
 • Fitnesa zāle;
 • LU Sporta vēstures un sasniegumu siena;
 • 100 m skrejceļš un citas koptelpas.

Rādītāji

Dati

Platība, m2

15,6 tūkst.

Darba vietu skaits

82

Apmeklētāju skaits dienā, vidēji

4800

Kopējais investīciju apjoms, EUR (bez PVN)

40 milj.

Enerģijas patēriņš, kWh

88 kWh/m2 gadā