Palmu mājas atjaunošanas projekta ietvaros 1971. gadā būvētās oranžērijas ēkai kopā ar citām botāniskā dārza ēkām tiks veikti atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, lai būtu iespējams nodrošināt turpmāku tās ekspluatāciju un paaugstināt energoefektivitāti tajā. Projekta īstenošanu plānots pabeigt 2024. gadā.

Palmu māja ir daļa no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza, kurš bija pirmais botāniskais dārzs Latvijā. Šobrīd botāniskā dārza 15 hektāros var iepazīt Latvijas un pasaules augus - vairāk nekā 6000 dažādības.

Palmu māja ir lielākā siltumnīca 24 metru augstumā. Ekspozīcijā ir aptuveni 400 dažādu nosaukumu augi, tostarp Latvijā lielākā palmu kolekcija ar 37 palmu sugām un varietātēm. 

Vairāk par LU Botānisko dārzu var lasīt šeit. 

Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu LU ēkā Kandavas ielā 2, Rīgā, atjaunojot Palmu māju. 

1.Tiks paaugstināta energoefektivitāte LU ēkā Kandavas ielā 2, Rīgā. 

2.Tiks izbūvēti kvalitatīvi, mūsdienīgi, funkcionāli, energoefektīvi un ekspluatācijā droši būvobjekti. 

Saskaņā ar veiktā energoaudita rezultātiem un ēkas tehnisko apsekošanu, ēkā plānots īstenot šādus energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus: 

1. Norobežojošās konstrukcijas palmu mājā: polikarbonāta aizvietošana ar stikla fasādi jumtā, energoefektīva polikarbonāta uzstādīšana ārsienām; horizontālo laipu demontāža vai pārbūve, novēršot termiskos tiltus; stikla bloku rietumu fasādē un sendvičpaneļu austrumu fasādē demontāža un aizvietošana ar mūsdienu prasībām atbilstošo būvkonstrukciju; ēkas cokola renovācija un pārbūve, izveidojot vertikālo siltuma izolāciju 15 cm biezumā vismaz 50 cm zem zemes līmeņa;  

2. Inženiersistēmas palmu mājā: apkures sistēmas palmu mājā pārbūve, žalūziju uzstādīšana, elektroenerģijas skaitītāju uzstādīšana. 

Rādītāji 

Dati 

Platība, m2 

1157.4 

Izmaksas, EUR 

0.86 milj. (t.sk. 221 722.5 ERAF finansējums un 39 127.5 valsts budžeta finansējums) 

Projektu direktors - Galvenais inženieris

Einārs Holms