LU piedalīsies starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā Mad City

2019. gada 23. maijā,

Latvijas Universitāte piedalīsies SIA “Grupa93” organizētajā starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā Mad City, kas norisināsies 30. - 31. maijā, Rīgā. Tajā piedalīsies arhitekti, teritorijas plānotāji, inženieri, tehnoloģiju eksperti, un visi, kam rūp nākotnes pilsētu attīstība. LU līdzdalības mērķis ir uzklausīt radošus priekšlikumus par Akadēmiskā centra teritorijas plānojuma iespējamiem risinājumiem.

Jau trešo gadu Rīgā notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums Mad City Happening 2019. Šajā laikā tas ieguvis atpazīstamību un reputāciju kā neparastu notikumu un ideju radīšanas vieta, tādējādi realizējot savus mērķus: a) vest uz Rīgu jaunākās idejas pilsētu attīstībai; b) savienot Rīgas dažādās sabiedrības “burbuļus” - zinātniekus, uzņēmējus, attīstītājus, iedzīvotājus, baņķierus, ierēdņus, informācijas tehnoloģiju speciālistus, dabas draugus, arhitektus, inženierus, māksliniekus, antropologus, politiķus un pilsētplānotājus; c) radīt inovatīvus risinājumus teritorijām Rīgas pilsētā.

Šogad pasākums, kura galvenā tēma ir “Zināšanas un pilsēta”, norisināsies 30. un 31.maijā, Daugavas kreisajā krastā, Torņakalna, Āgenskalna un Ķīpsalas apkaimēs, teritorijā, kur atrodas arī LU Akadēmiskā centra ēkas - Dabas māja un Zinātņu māja, potenciāli nākotnē koncentrējot vairāk kā 30 000 studentu no dažādām izglītības iestādēm, tostarp, Latvijas Universitātes. Teritorijā, kas nereti tiek dēvēta par “zināšanu jūdzi”, tiek realizēta arī virkne nozīmīgu attīstības projektu, ieplānota Rail Baltica pieturvietas izveide, plānots uzlabot autotransporta kustību infrastruktūras uzlabošanas pasākumu.

Pasākums divu dienu garumā ieplānots kā intensīvs mācību, sadarbības process un “prāta vētra” teritorijas plānošanā. Pirmajā dienā, kuras laikā aktivitātes norisināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, pasākuma dalībnieki piedalīsies lekcijās un diskusijās par inovāciju rajoniem, to darbības principiem un piemēriem pasaulē, kā arī diskutēs par mikromobilitāti un tās radītajām iespējām. Dienas otrajā pusē augstskolas un uzņēmumi prezentēs savus nākotnes plānus 5 minūšu garos stāstos. Paralēli lekcijām un diskusijām notiks hakatona komandu veidošana, apvienojot vienā komandā pārstāvjus no dažādām profesijām un teritorijas iestādēm un uzņēmumiem.

Otrajā dienā hakatona komandu darbs norisināsies vietās, kuras paredzēts attīstīt, izstrādājot ieteikumus teritoriju  plānojumam pasākuma partneru birojos, dalībniekiem būs iespēja sazināties savstarpēji ar videoiekārtu starpniecību. Visu pasākumu tiešraidē būs iespējams noskatīties LMT Straume. Komandas koncentrēs savu uzmanību uz šādiem jautājumiem, veidojot to risinājumus no konkrētā biroja skatu loka/interesēm:

- labāki savstarpējie savienojumi gājējiem, velosipēdistiem un mikrobilitātes risinājumi starp “zināšanu jūdzes” ēkām;

- regulārs prāmju savienojums pāri Daugavai – kur atrasties pieturas vietām un kā tās savienot ar konkrēto teritoriju;

- koncepcijas “20 minūtēs no jebkura biroja, dzīvokļa vai auditorijas līdz lidostai” (10 minūtes lidostas vilciena no RailBaltica stacijas + 10 minūtes mikromobilitātes) daļu izveide savienojumam ar konkrēto objektu.

Pēcpusdienā komandu darbu prezentācija un uzvarētāju noteikšana – starptautiskās žūrijas, komandu savstarpējais vērtējums un interneta balsojums. Noslēgumā – gada lielākā pilsētplānošanas ballīte “Uzgriez Rīgai ritmu”, kurā piedalīsies pasākuma dalībnieki un speciāli ieaicinātie viesi – politiķi, sadarbības partneri, uzņēmēji.

Paredzams, ka pasākumā piedalīsies vairāk kā 300 dalībnieku no 15 pasaules valstīm. Pasākumā iesaistīti visi nozīmīgākie Daugavas kreisā krasta “zinātņu jūdzes” spēlētāji (skat. pievienoto karti). Jāuzsver fakts, ka šī ir iespēja parādīt Rīgas pilsētas kreiso krastu uz pasaules kartes kā jaunu notikumu un radīšanas teritoriju.

Pasākuma organizēšanu atbalsta un tajā līdzdarbojas Latvijas Universitāte, kā arī citi dalībnieki - Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Āgenskalna apkaimes biedrība, Kantar TNS, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Preses nams, Microsoft Latvia, Mūkusalas biznesa centrs, Pro Kapital Latvia, Z-torņi, t/c Olimpija, Rīgas pilsētas arhitekta birojs, Dānijas vēstniecība, Nīderlandes vēstniecība, Dānijas kultūras institūts, Ziemeļvalstu padome.