Lai iesaistītu LU studējošos Akadēmiskā centra attīstībā un apzinātu vēlmes un vajadzības nākotnes studiju vides izveidē, 2019. gada 16. maijā LU Zinātņu mājā tika rīkots LU Studentu Ideju plenērs, kura ietvaros 12 studenti no dažādām fakultātēm iesūtīja savus priekšlikumus Akadēmiskā centra attīstībai.

Darbus, atbilstoši noteiktajam pasākuma nolikumam un tā noteiktiem kritērijiem, izvērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija arhitekts Ingurds Lazdiņš kā žūrijas priekšsēdētājs; LU telpiskās plānošanas prof. maģistra studiju programmas direktors asoc. prof. Pēteris Šķiņķis; LU telpiskās attīstības plānošanas profesionālā maģistra studiju programmas koordinatore Gunta Lukstiņa; LU Akadēmiskā centra attīstības programmas (projektēšana un būvniecība) eksperte Jekaterina Kotello; LU Akadēmiskā centra attīstības programmas vadošā eksperte Ieva Apsīte; LU SP sociālā virziena vadītāja Diāna Ritere; LU SP priekšsēdētāja biedrs iekšējos jautājumos Kaspars Eglītis.

LU Studendu Ideju plenēra galveno balvu - prēmiju 150 EUR apmērā un ielūgumu uz “Mad City” - saņēma ĢZZF students Jānis Sperga, kurš bija sagatavojis konkrētus priekšlikumus infrastruktūras uzlabošanai ap Akadēmisko centru un ērtas, drošas piekļuves izveidošanai. Otrā vieta tika piešķirta SZF studentei Sindijai Kostigovai, kura piedāvāja izveidot ārtelpas pasākuma vietu un zaļo zonu, kā arī ieviest informācijas plāksnes vingrojumiem acīm un ķermenim, kurus veikt atpūtas brīžos. Trešā vieta piešķirta BVEF studentam Emīlam Ērglim, kura darbā tika uzsvērta nepieciešamība palielināt auto stāvvietu skaitu, nodrošināt ērtu piekļuvi Akadēmiskajam centram, kā arī izbūvēt zaļo zonu (zaļā siena iekštelpās, parka izbūve teritorijas centrā, kā arī studentu un pasniedzēju iesaiste zaļās zonas attīstībā).

Papildus iepriekš minētajiem darbiem, interesantas idejas un priekšlikumus iesniedza arī citi studenti - Toms Muižarājs; Georgijs Baškirovs; Kirils Solovjovs; Paula Vilka; Romāns Konstantinovs; Kintija Anna Bērzkalne; Linda Zuze; Miks Vilkaplāters; Staņislavs Filatovs.