Akadēmiskā centra attīstības programmas trešais posms ietver Studentu mājas un Viesu mājas būvniecību.  Līdz 2019. gada beigām noris darbs pie šī projekta biznesa plāna izstrādes, finansējuma programmas, kā arī juridiskā ietvara apzināšanas, un to plānots atklāt 2023.gadā. Ēkā varēs izmitināt līdz pat 1000 Latvijas Universitātes studentu. Studentiem būs pieejama moderna dzīvestelpa, kuras dzīvokļi un koplietošanas telpas būs aprīkotas ar visu nepieciešamo ērtai un mūsdienīgai dzīvošanai. Tāpat ēkas pirmajos stāvos būs izvietoti dažādi studentu ikdienai noderīgi pakalpojumi: veļas mazgāšana, velosipēdu novietne, kafejnīca, frizētava u.c. Savukārt, Latvijas Universitātes viesiem un darbiniekiem būs pieejamas apartamentu īres iespējas.

Studentu aptaujas rezultātu apkopojums: dzīvošana LU dienesta viesnīcās